Uniagra CZ a.s. |Prodej |Agrobazar |Aktuality |Servis |Akční nabídky |GDPR |Kontakt

DEMO MLÁTIČKA CASE IH 8230 JE TU PRO VÁS!!!

Pro letošní rok jsme pro Vás připravili předváděcí sklízecí mlátičku CASE IH 8230 se sklízecím adaptérem 3050 o záběru 9,15m.
Sklízecí mlátička je vybavena automatickou navigací ACCUGUIDE, výnosoměrem, vlhkoměrem...

Máte zájem si vyzkoušet tuto mlátičku ve Vašem podniku? Kontaktujte prosím svého obchodního zástupce!!Vlastnosti této řady:
Technologie Efficient Power ve sklízecích mlátičkách
Jednou z nejočekávanějších novinek ve sklízecích mlátičkách je představení technologie motorů splňujících přísnou emisní normu Tier IV, které mají tak jako u ostatních strojů značky Case IH v názvu společné označení Efficient Power. Pro uživatele tato technologie přináší obrovskou výhodu ve snížení spotřeby paliva na stejný výkon motoru v porovnání s motory naladěnými na starší emisní normu Tier III. Vše lze jednoduše vysvětlit tak, že motor samotný je naladěn na maximální výkon, respektive na maximální využití použitého paliva. Takto motor bez problémů splňuje požadavky nové normy na množství pevných částic a jediné, co je třeba v oblasti emisí vyřešit, je množství oxidů dusíku. Ty jsou u technologie Case IH Efficient Power snižovány vstříknutím kapaliny s označením AdBlue do výfukového systému a následnou katalytickou reakcí v katalyzátoru výfuku. Logicky až za motorem. Motor samotný nám pak poskytuje již zmíněnou značnou úsporu paliva, která běžně dosahuje až 10 % v porovnání se staršími motory.

Inovovaný systém vysýpání čistého zrna
Další představenou novinkou bude inovovaný systém vysýpání čistého zrna. Díky zvětšenému průměru vysýpací roury a přepracovanému systému pohonu mohou vysýpat až 159 litrů za sekundu, což je v porovnání s dosavadní hodnotou 113 litrů za minutu navýšení o téměř 41%. Touto hodnotou se tak Case IH dostává na špičku mezi sklízecími mlátičkami. Výhody, které tímto uživatel získá, jsou jasné. Méně času za celou sezonu potřebného pro vysýpání, tím pádem více času pro samotnou sklizeň a díky tomu více sklizených hektarů. To ovšem není jediná inovace v systému vysýpání. Další obrovskou novinkou je dvojí pohon vysýpání. Tuto novinku lze jednoduše popsat jako možnost vypnutí pohonu plnicích šneků na dně zásobníku zrna nezávisle na pohonu samotné vysýpací roury. V praxi to pro obsluhu mlátičky znamená, že při doplňování odvozového prostředku napřed vypne pohon plnicích šneků na podlaze zásobníku a vyprázdní vysýpací rouru. Tu pak jednak skládá do přepravní polohy prázdnou a bez případného úniku zrna z koncovky, ale především při dalším vysýpání nedochází k extrémnímu namáhání systému pohonu, protože roztáčí prázdný a nezatížený výložník. Navíc i při sklizni těžko sypatelných plodin, jako třeba vlhká kukuřice nebo některé trávy, lze mít hradítka omezující rychlost vysýpání nastavena na maximální hodnotu a i v těchto extrémních podmínkách tak využít maximální možnou rychlost vysýpání. Toto řešení firma Case IH uvedla na trh jako první na světě a dostala za něj i ocenění AE50 od americké ASABE (American Society of Agricultural Engineers).

Novinky na webu


nová položka v sekci prezentujeme se -

Spolupráce s MAS Šumavsko z.s. – strategie komunitně vedeného místního rozvoje (SCLLD) s názvem „Živé a šťastné Šumavsko“

čtěte více ...nová položka v sekci prezentujeme se -

Zveme vás na CASE Den 2019

čtěte více ...nová položka v sekci prezentujeme se -

Zveme vás na Den KVERNELANDU 22.5.2019

čtěte více ...Vytvořil CSERVIS - Richard Filip 2012