Uniagra CZ a.s. |Prodej |Agrobazar |Aktuality |Servis |Akční nabídky |GDPR |Kontakt

TRAKTOR ROKU 2017 - CASE IH OPTUM CVX

CASE IH získal titul „Traktor roku 2017“ pro model Optum 300 CVX.
Prestižní cena byla udělena v rámci mezinárodní zemědělské výstavy EIMA International, která se koná v Itálii. Porotci ocenili především velký výkon a nízkou konstrukční hmotnost, která se soustřeďuje na potřeby evropských zemědělců. Pro dosažení větší trakce je možnost dodatečného dotížení traktoru. Konstrukce traktoru zajišťuje optimální výkonnost a dobrý vztah k půdě.


Značka CASE IH obdržela v rámci mezinárodní zemědělské výstavy EIMA International, která se konala v italské Boloni v období 9. až 13. listopadu 2016 prestižní ocenění „Tractor of the Year 2017“ pro svůj model traktoru OPTUM 300 CVX. Výsledkem tohoto ocenění je závazek, který se soustřeďuje na nízkou spotřebu paliva a vysokou šetrnost k půdě, která vyplývá z používání traktoru OPTUM CVX. Stroj byl oceněn odbornou porotou z 23 evropských zemí, která byla složena z předních evropských zemědělských novinářů. Porotci ocenili především nadčasový design, vysoký výkon a kompaktní rozměry, které z traktoru OPTUM CVX dělají všestranně využitelný a výkonný traktor.

„Po obdržení ceny Stroj roku, kterou Optum získal v roce 2016, potvrzuje titul Traktor roku 2017 uznání mezi evropskými zemědělci a odbornými novináři, především díky designu a funkcím traktoru Optum, které představují významný pokrok v technologiích využívaných v traktorech,“ říká Dan Stuart, produktový manažer CASE IH pro Evropu, Afriku a Blízký Východ.

Optum CVX se svým jmenovitým výkonem v rozsahu 270-300 koní řadí mezi modelovou řadu traktorů Magnum a Puma, která se stejně jako Optum CVX vyrábí v Rakouském St. Valentinu. Vytvořili jsme úplně novou a odolnou, ale přitom váhově lehčí konstrukci traktoru s novou přední nápravou tak, aby splňoval požadavky zákazníků, kteří chtějí traktor o výkonu 270-300 koní s excelentním poměrem výkonu a hmotnosti, který je zároveň kompaktních rozměrů a vyniká svou obratností, všestranností a spolehlivostí. I když je typická provozní hmotnost traktoru pouze 11 tun, speciální litinová konstrukce olejové vany umožňuje maximální váhu traktoru při plném zatížení až 18 tun.

Znamená to, že se dobře hodí ke všem pracovním operacím, kde je nezbytný vysoký výkon, ale zároveň je také požadována nižší váha stroje, například při práci s žací kombinací, při které je nutné ochránit travní drn před poškozením. Při práci jako je orba nebo hloubkové kypření, kde je trakce a styk s půdou rozhodujícím faktorem pro optimální přenesení výkonu, může být OPTUM CVX dotížen tak, aby se svou hmotností rovnal ostatním traktorům, které jsou v této kategorii dostupné na trhu.

Výsledkem všech těchto parametrů je traktor, který je maximálně šetrný k půdě, protože může být provozován při hmotnosti, která nejlépe vyhovuje aktuálně prováděné pracovní operaci. Změna hmotnosti traktoru tak chrání majitele stroje před vysokou spotřebou pohonných hmot (výsledky DLG testu ukazují spotřebu pouhých 249 g/kWh) a také před opotřebením pneumatik a komponentů, ke kterému může dojít, jestliže je těžký traktor používán pro lehké polní práce nebo v dopravě.

Traktor je již v základu vybaven šestiválcovým motorem FTP o objemu 6,7 litru s technologií HI-eSCR pro dosažení maximální účinnosti spalování, plynulou převodovkou CVX , která je dostupná ve dvou rychlostních rozsazích 40 a 50 km/h ECO, parkovací brzdou, novou generací souvratového managementu HMC II, vysoce výkonným zadním tříbodovým závěsem o maximální zvedací kapacitě až 11 050 kg, dotykovým monitorem AFS 700 a samozřejmostí je rovněž intuitivní ovládání traktoru pomocí loketní opěrky Multicontroller.

Udělená cena Traktor roku potvrzuje, jak jsou všechny tyto důležité vlastnosti traktoru OPTUM CVX charakteristické pro moderní zemědělství 21. století a také, jak tyto vlastnosti pomáhají zemědělcům dosahovat nižší spotřeby paliva, vyššího výkonu a maximální produktivity práce.

Novinky na webu


nová položka v sekci prezentujeme se -

Spolupráce s MAS Šumavsko z.s. – strategie komunitně vedeného místního rozvoje (SCLLD) s názvem „Živé a šťastné Šumavsko“

čtěte více ...nová položka v sekci prezentujeme se -

Zveme vás na CASE Den 2019

čtěte více ...nová položka v sekci prezentujeme se -

Zveme vás na Den KVERNELANDU 22.5.2019

čtěte více ...Vytvořil CSERVIS - Richard Filip 2012