Uniagra CZ a.s. |Prodej |Agrobazar |Aktuality |Servis |Akční nabídky |GDPR |Kontakt

CASE IH MAXXUM ActiveDrive 8 získal ocenění Machine of the Year 2018Mezinárodní zemědělská výstava AGRITECHNICA je tradičně místem, na kterém jednotliví výrobci zemědělské techniky představují své významné novinky pro nadcházející rok. Hlavní prezentovanou novinkou na stánku CASE IH byl nový MAXXUM se zcela novou automatickou převodovkou Active Drive 8, vůbec poprvé použitou u traktoru třídy 150 koní.

CASE IH uvádí na trh pro rok 2018 přepracovanou modelovou řadu MAXXUM v segmentu traktorů s výkonem od 115 do 175 koní. S novým, krásně dravým designem ve stylu silných traktorů OPTUM přichází i MAXXUM s revoluční automatickou dvouspojkovou převodovkou, která nabízí osm stupňů plně řazených pod zatížením v každé ze tří skupin. Dohromady má tak uživatel k dispozici 24 rychlostí vpřed i vzad. V případě plazivých rychlostí pak 48x48 rychlostí.

Každá ze tří skupin je speciálně navržena pro specifické pracovní nasazení. Skupina 1 pokrývá pracovní rychlost až do 10,2 km/h a je určena pro pomalejší tahově náročné práce. Pro 90 % všech polních prací je určena 2. skupina, ve které traktor pracuje při plném zatížení bez ztráty kroutícího momentu mezi rychlostmi 1,6 až 18,1 km/h. Při práci v dopravě se využívá pracovní skupiny 3 a maximální pojezdovou rychlost 40 km/h dosahuje traktor při snížených otáčkách motoru 1680 1/min. Rychlosti jednotlivých skupin se vzájemně překrývají, aby byl zaručen plynulý přechod mezi nimi.

Převodovka Active Drive 8 tak rozšiřuje řadu stávajících a velmi oblíbených čtyřstupňových převodovek a plynulých převodovek CVX. Nová osmistupňová převodovka s technologií dvojité spojky nabízí řadu pokročilých funkcí, které mají za úkol především snížit spotřebu paliva a usnadnit obsluze ovládání při práci.

Hlavní pokročilou funkcí převodovky Active Drive 8 je plně automatické řazení v rámci skupiny nebo i dvou skupin. Obsluha si může nastavit i přímo tempomat – pracovní rychlost jakou chce pracovat a traktoru ji udržuje. Sám si mění převodový stupeň a otáčky motoru. Při polních pracích si řidič může dále nastavit okamžik řazení dle zatížení. Funguje to opravdu báječně. Kdo někdy řídil automobil s DSG převodovkou, bude si v MAXXUMU užívat stejného komfortu automatu. Navíc stejně jako v autě i zde je funkce „Kick Down“ – při prudkém sešlápnutí plynového pedálu si pro maximální zrychlení převodovka podřadí a motor zvedne svoje otáčky. Ovládání převodovky v automatickém režimu má podobnou logiku jako plynulé převodovky CASE IH CVX – rychlost jízdy si nastavuje pomocí pedálu (plynový/pojezdový) nebo pohybem páky Multicontroller.

Skvělou funkcí, která zde nemůže chybět je „Brake to clutch“ – zastavení pouhý sešlápnutím brzdového pedálu. Jemným stiskem začne traktor postupně podřazovat a zpomalovat. Silným sešlápnutím brzdy například před křižovatkou traktor zastaví. Převodovka je aktivní, traktor stojí, čeká a není nutné používat spojkový pedál. Po uvolnění brzdy se traktor opět rozjede, stiskem plynového pedálu začne zrychlovat na požadovanou rychlost. Prostě pohoda. Ideální pro dopravu nebo například pro práci s lisem na kulaté balíky.

Dokonale jemné řazení jednotlivých stupňů zajišťuje zajímavý funkce „Smooth shift“, která při podřazování na zlomek sekundy zvyšuje otáčky motoru – podobně jako se přidává meziplyn. Řazení je tak dokonale hladké.

Při změně skupiny jak v automatickém nebo manuálním režimu se využívá další funkce „Smart range shift“ – převodovka si samo zvolí optimální převodový stupeň v nové skupině – odpovídající aktuální pojezdové rychlosti. Cílem je maximální plynulost.

Novinky na webu


nová položka v sekci akční nabídky -

Lisy CASE IH

čtěte více ...nová položka v sekci prezentujeme se -

DOZER CASE 165O M XLT

čtěte více ...nová položka v sekci prezentujeme se -

Traktor roku 2019. CASE IH MAXXUM 145 ActiveDrive 8

čtěte více ...Vytvořil CSERVIS - Richard Filip 2012