Uniagra CZ a.s. |Prodej |Agrobazar |Aktuality |Servis |Akční nabídky |GDPR |Kontakt

CASE IH PUMA X

Jednoduše vybavené traktory za atraktivní cenu. To jsou nové modely PUMA X od značky CASE IH.

AGRITECHNICA je tradičně místem, na které výrobci zemědělské techniky představují své novinky v produktovém portfoliu pro nadcházejí rok. Značka CASE IH na tomto veletrhu prezentovala hned tři klíčové novinky pro rok 2018 – nové modely Farmall řady A s výkonem od 55 do 75 koní, zcela nový MAXXUM s osmistupňovou převodovkou ActiveDrive 8 a v neposlední řadě také model PUMA s přívlastkem X.

Produkce traktorů modelové řady PUMA začala v rakouském St. Valentinu v roce 2007. O dva roky později značka CASE IH představila tyto modely ve výbavě s plynulou převodovkou CVX. Od svého uvedení na trh si tyto traktory našly již více než 60 tisíc uživatelů na celém světě. Svoji oblibu si získali především špičkovou výkonností, úsporností, vysokým pohodlím, kvalitou použitých komponentů a jednoduchým ovládáním. Možná i díky širokému výkonovému rozmezí od 150 do 270 koní je PUMA vysoce univerzálním traktorem, který lze takzvaně připravit na míru každému zemědělci – od jednoduchých modelů s šestistupňovou Semi Powershift převodovkou a elektromechanickým ovládáním až po jednoduše ovladatelné modely s plynulou převodovkou CVX a intuitivní loketní opěrkou Multicontroller.

Modely přizpůsobené požadavkům trhu.
V současné době se na trhu se zemědělskou technikou můžeme setkávat s dvěma kategoriemi zemědělců. Existují zde špičkové zemědělské podniky a soukromí zemědělci, kteří si žádají traktor s řadou elektroniky a pokročilých systémů automatizace ve spojení se systémy precizního zemědělství. Na druhé straně jsou však zemědělci, pro které jsou takto vybavené traktory zbytečným a drahým strojem. Proto se výrobci zemědělské techniky musí neustále přizpůsobit požadavkům jednotlivých trhu. Právě z těchto důvodů vznikla nová PUMA X, která rozšiřuje stávající modelovou řadu traktorů PUMA Multicontroller a PUMA CVX. Pojďme se na ní tedy podívat zblízka.

Nová PUMA X.
PUMA X zahrnuje modely 140, 150 a 165 X. Traktory jsou zákazníkům dostupné ve výkonovém rozmezí 140 až 165 koní jmenovitého výkonu. Při práci s Power Managementem je schopen nejsilnější model 165 X poskytnout maximální výkon 210 koní. Modely PUMA X jsou dostupné pouze s mechanickou šestistupňovou Semi-Powershift převodovkou v provedení s 19 rychlostmi vpřed a 6 vzad. Při práci v dopravě lze využít 19. rychlostního stupně, který obsluze umožnuje pracovat při snížených otáčkách motoru v režimu ECO při maximální pojezdové rychlosti 40 km/h.

Kabina jako hlavní rozlišovací znak.
Na první pohled vypadají modely PUMA X jako standartní modely PUMA. Když však usednete do kabiny, poznáte ihned rozdíl. PUMA X nabízí velmi jednoduše vybavenou kabinu v základním provedení. Na pravé straně sedadla obsluhy se nachází jednoduchá loketní opěrka, kde jsou umístěny základní ovladače pro nastavení hydrauliky, páka pro řazení rychlostních stupňů nebo joystick pro ovládání čelního nakladače. Pokročilejší funkce, mechanické ovládání hydrauliky, ovládání PTO včetně jednoduchého monitoru jsou intuitivně rozmístěny na pravé straně. Ukazatele pojezdové rychlosti, otáček motoru jsou umístěny na palubní desce za volantem. PUMA X je tak zkrátka ideálním traktorem pro zákazníky požadující traktor s jednoduchou výbavou a s čistě mechanickým ovládáním. I přesto nabízí modely PUMA X výborný komfort díky odpružené přední nápravě a kabině.

Ve standardu je PUMA X dodávána se střechou v provedení s LED pracovním osvětlením s 10 světly integrovanými ve střeše kabiny.

Úsporná i při práci s PTO.
Uživatelé, kteří chtějí traktor při práci využívat s vývodovým hřídelem, mají k dispozici vývodový hřídel ve variantě s třemi rychlostmi. Standardní provedení nabízí variantu s 540/540E a 1000. Pro uživatele, kteří chtějí pracovat při zvýšených otáčkách PTO a zároveň v ECO režimu je k dispozici na přání varianta 540E/1000 a 1000E. Například při práci v pícninářském sektoru jistě oceníte možnost vybavit PUMU X předním vývodovým hřídelem s 1000 ot/min.

Výkonné hydraulické čerpadlo.
Hydraulické čerpadlo nabízí průtok 113 l/min. Modely PUMA X jsou vybaveny mechanickými hydraulickými okruhy a elektronicky ovládanými středovými okruhy. Dle přání zákazníka lze traktor vybavit dvěma, třemi nebo čtyřmi okruhy. Samozřejmostí je, že u jednotlivých okruhů lze snadno nastavit jejich maximální průtok. Zadní tříbodový závěs umožnuje pracovat s nářadím o maximální hmotnosti necelých 8 300 kg.

Požadujete-li silný a výkonný traktor s šestiválcovým motorem pro základní pracovní operace nebo pro práci v dopravě s návěsem či cisternou ve spojení s jednoduchým ovládáním a atraktivní cenou, pak je pro Vás PUMA X jasnou volbou. Informujte se o novém modelu PUMA X u svých autorizovaných prodejců CASE IH nebo navštivte web www.agrics.cz, kde se dozvíte více.

Novinky na webu


nová položka v sekci akční nabídky -

Lisy CASE IH

čtěte více ...nová položka v sekci prezentujeme se -

DOZER CASE 165O M XLT

čtěte více ...nová položka v sekci prezentujeme se -

Traktor roku 2019. CASE IH MAXXUM 145 ActiveDrive 8

čtěte více ...Vytvořil CSERVIS - Richard Filip 2012